GO-CruiseGO-Cruise
Forgot password?

Drømmecruise til Hawaii & Fransk Polynesien – 28 nætter med Oosterdam. Afrejse 21. marts 20.

Priser

Pris per person ved 2 personer i kahytten:
Indvendig kahyt fra 21.260 DKK
Udvendig kahyt fra 28.780 DKK
Balkon kahyt fra 44.360 DKK

Prisen inkluderer:
Krydstogt
Helpension
Alm. vand, kaffe, the & juice i buffetrestauranten
Roomservice 24/7 i kahytten
Fri adgang til swimmingpools, jacuzzis, fitnesscenter & teater ombord
Alle gebyrer, skatter & afgifter

Prisen inkluderer ikke:
Fly & transfer
Øvrige drikkevarer, dvs. øl, sodavand, vin, spiritus, minibar i kahyt, og lign.
Spisning i specialrestauranter
Drikkepenge (13,5 $ pr. person pr. dag. I suiter 15$ pr. person pr. dag.)
Udflugter & evt. forsikringer
________________________________________________________________________________

Rejser du alene eller er I mere end 2 personer i kahytten, kan du kontakte GO-Cruise for at få oplyst pris.

Vær opmærksom på at priserne er vejledende og justeres hele tiden i forhold til udbud og efterspørgsel.
________________________________________________________________________________
Kampagne:
Se aktuelle kampagner her
________________________________________________________________________________

Kahytstyper:
Der findes et utal af forskellige kahytstyper at vælge imellem på et krydstogtskib. Alt fra indvendige uden vindue til store suiter med egen jacuzzi på balkonen.
Generelt inddeler vi dog kahytter i følgende kategorier: Indvendige, Udvendige med vindue eller koøje, Balkon kahytter og Suiter.
Læs mere om kahytstyper her

Holland America Line
4
Hawaii & Fransk Polynesien
Fra San Diego

På dette 29 dages krydstogt med Holland America Lines Oosterdam får du fuld valuta for pengene!

Skibet sejler fra San Diego til Hawaii, hvor I øhopper rundt mellem et par af de smukke vulkanøer for herefter at krydse den den internationale datolinie, videre til Christmas Island inden turen går til Fransk Polynesien. Med en overnatning på både Bora Bora og Papeete samt yderligere 4 andre øer får du virkelig oplevet alt det bedste Fransk Polynesien har at byde på.

Herefter krydses Ækvator før skibet igen sætter kurs mod San Diego med nogle formentlig tiltrængte og afslappende dage til havs efter de sidste dages oplevelser.

Afrejsedato med Oosterdam i 2020:
Marts 21

Sejlrute:
Dag                 Havn  Ankomst Afgang
Sat 21/03/20 San Diego (CA) / USA 18:00
Sun 22/03/20 At Sea
Mon 23/03/20 At Sea
Tue 24/03/20 At Sea
Wed 25/03/20 At Sea
Thu 26/03/20 At Sea
Fri 27/03/20 Hilo (Hawaii) / USA 08:00 18:00
Sat 28/03/20 Honolulu (Oahu, Hawaii) / USA 07:00 23:00
Sun 29/03/20 Lahaina (Maui, Hawaii) / USA 08:00 17:00
Mon 30/03/20 At Sea
Tue 31/03/20 Date Line
Wed 01/04/20 Day lost (Due to passing the dateline)
Thu 02/04/20 Kiritimati (Christmas Island) / South Seas 08:00 17:00
Thu 02/04/20 Date Line
Thu 02/04/20 At Sea
Thu 02/04/20 Crossing Equator
Fri 03/04/20 At Sea
Sat 04/04/20 Bora Bora / French Polynesia 14:00
Sun 05/04/20 Bora Bora / French Polynesia 23:00
Mon 06/04/20 Raiatea / French Polynesia 08:00 17:00
Tue 07/04/20 Papeete (Tahiti) / French Polynesia 08:00
Wed 08/04/20 Papeete (Tahiti) / French Polynesia 05:00
Wed 08/04/20 Moorea / French Polynesia 08:00 17:00
Thu 09/04/20 Fakarava (Tuamotu Islands) / French Polynesia 08:00 17:00
Fri 10/04/20 At Sea
Sat 11/04/20 Taiohae (Nuku Hiva, Marquesas Islands) / French Polynesia 08:00 16:00
Sun 12/04/20 At Sea
Mon 13/04/20 At Sea
Tue 14/04/20 Crossing Equator
Wed 15/04/20 At Sea
Thu 16/04/20 At Sea
Fri 17/04/20 At Sea
Sat 18/04/20 San Diego (CA) / USA 07:00

Drømmecruise til Hawaii & Fransk Polynesien – 28 nætter med Oosterdam. Afrejse 21. marts 20.

Drømmecruise til Hawaii & Fransk Polynesien – 28 nætter med Oosterdam. Afrejse 21. marts 20.

Læs mere om Oosterdam under rederier og skibe

Læs mere her

Guest Reviews (0 reviews)

Drømmecruise til Hawaii & Fransk Polynesien – 28 nætter med Oosterdam. Afrejse 21. marts 20. Fra San Diego, Hawaii & Fransk Polynesien

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo